Skip to main content

FAQ

Użytkownicy muszą mieć ukończone 16 r.ż.. Nie ma żadnych limitów co do wagi i wzrostu osób latających.

Na produktach Zapata-Racing latamy: w jeziorze, w morzu, oceanie, oraz w innych w zbiornikach wodnych pod warunkiem min. 4 metrów głębokości. Zabronione jest użytkowanie w basenie oraz innych płytkich zbiornikach wodnych. 

Tak. Instruktor przez cały czas kontroluje i dba o bezpieczeństwo użytkownika. Jego zadaniem jest sterować tak mocą ciśnienia wody aby w momencie jakichkolwiek problemów uniemożliwić kontakt uczestnika z zagrożeniem.

Flyboard® to deska do latania nad taflą wody, wykonywania efektownych ewolucji oraz nurkowania, Sercem urządzenia jest skuter wodny do którego podłączony jest wąż (18 lub 23 metry) przekazujący strumień wodny do dysz umieszczonych pod naszymi stopami. 

Flyboard® i JetPack by ZR® umożliwią loty nawet do 18 m. nad taflą wody zaś Hoverboard by ZR® do 8 m. Oczywiście wysokość zależna jest od 3 czynników: długości węża, mocy skutera wodnego oraz ciężaru ciała użytkownika.

Niema ograniczeń wagowych! 

Wymagana jest umiejętność pływania!

Jako iż jest to sport wykorzystujący w pełni mięśnie nóg jak i całego ciała, przed lotem zalecamy rozgrzewkę i rozciągnięcie wszystkich partii mięśni.

Strój kąpielowy ( zalecamy jednoczęściowy dla kobiet ;-) ), ręcznik. Z naszej strony zapewniamy kask, kamizelkę oraz piankę 

Sezon rozpoczynamy z dniem 1 maja, kończymy 30 września. Start i koniec sezonu w pełni uwarunkowany jest od warunków pogodowych.

W zależności od umiejętności użytkownika od 2 do 5 min.